טיסות
    טיסות עמוד ראשי     הוסף למועדפים    
טיסות לפריז טיסות ברצלונה טיסות לאמסטרדם טיסות לונדון טיסות לניו יורק טיסות לתאילנד טיסות זולות טיסות לאילת
טיסות טיסות לאמסטרדם מידע ומאמרים על טיסות לאמסטרדם מידע על לאמסטרדם     

מידע על לאמסטרדם


 

אמסטרדם הינה בירת הולנד, ונחשבת לעיר הגדולה ביותר בהולנד. כמו כן היא משמשת לבירה הפיננסית בהולנד. מבחינה תיירותית, נחשבת אמסטרדם לאחת הערים התיירותיות ביותר באירופה, למרות גודלה המצומצם.
 

העיר האג בהולנד משמשת למושב השלטוני ויש נטייה לחשוב כי האג הינה בירת הולנד מאחר וברב המדינות עיר המושב השלטוני הינה עיר הבירה. 

 

אמסטרדם מונה כ 765,000 תושבים ודוגלת בשיטת החופש, מסיבה זו הינה החביבה במיוחד על מטיילים ותיירים. בעיר אמסטרדם נמצאת קהילת יהודים המונה כ – 25000 יהודים, כאשר בהולנד כולה שוהים כ – 52000 יהודים. המוטו של העיר (מתורגם) הינו אמיצת לב, החלטית, רחומה.  העיר מחולקת לחמישה עשר רובעים ומנוהלת על ידי ראש עיר ומועצת עירייה. וכמו כן כל אחד מ – 15 הרובעים מנוהל על ידי מוצעת הרובע.
 

אמסטרדם מציעה למטיילים ולתיירים אין סוף אטרקציות  ואתרים, בתי קפה, מוזיאונים ידועים, כגון: מוזיאון ואן גוך, ובית אנה פרנק, שווקים, גשרים ידועים, כנסיות, וכמובן רחובות אדומים. והמטיילים הרבים בעיר מעידים על כך שאמסטרדם תוססת, מעניינת ואינה משעממת ולו לרגע.

מזג האוויר בעיר זו הוא לרב נעים, העיר קרובה לים הצפוני. בקיץ מזג האוויר נח, ובעונת החורץ הטמפרטורות נעות בין מעלה אחת ל – 9 מעלות ולרב אינן יורדות מ- 0 מעלות.

כלי התחבורה הציבורית הנפוץ ביותר בעיר הינו החשמלית, אשר מגיעה ממקום למקום ומונה מספר רב של קווים. גם האוטובוסים משמשים כתחבורה ציבורית בעיר בעיקר לנסיעות אל מחוץ לעיר או לפרברי העיר. בנוסף ישנם 4 קווי רכבת תחתית, ותחבורה ציבורית על פני המים.

בתופעה מעניינת בעיר הינה  רוכבי האופניים. בעיר קיימים שבילים מיוחדים ומתקנים המיועדים במיוחד לרוכבי האופניים. הנסיעה ברכב פרטי במרכז העיר מייאשת מאד ואינה כדאית מפאת יוקר החניה ומאחר ורב הרחובות בעיר הינם חד סטריים. הנסיעה על אופניים זולה וכדאית והתופעה מתרחבת מיום ליום. נתונים מראים כי בשנת 2007  היו בעיר כ – 500000 רוכבי אופניים בעיר.


גם תופעת גניבת האופניים נפוצה בעיר במיוחד על ידי הפועלים הזרים, וכ – 10% מרוכבי האופניים מתלוננים על גניבת אופניהם. כמו כן, בתור תיירים, כדאי שתיזהרו להתהלך על שבילי האופניים, רוכבי האופניים אינם מהמנומסים ביותר, וזאת על פי עדויות המטיילים.  

 

 

טיסות לאמסטרדם יוצאות מנתבג באופן סדיר, ואורכת כ – 5 שעות. הטיסה נוחתת בשדה התעופה סכיפול (schiphol) הנמצא במרחק של כ-  14 קמ' מהעיר. בין שדה התעופה לעיר משמשת הרכבת כאשר פועלים קווי רכבת ישירים ללב העיר.

 
 יעדי טיסה נוספים
טיסות זולות
טיסות להודו
טיסות לאוסטרליה
טיסות לאילת
טיסות לתאילנד
טיסות לניו יורק
טיסות לסין
טיסות לרומא
טיסות לטורקיה
טיסות למוסקבה
טיסות לקייב
טיסות למינכן
טיסות לניו זילנד

(c) 2011 MyFlights.co.il       טיסות       טיסות זולות       תוכניות שותפים תיירות       Thumbnail Screenshots by Thumbshots

Untitled